وردپرس

نرم‌افزار تحت وب چیست و چه مزایایی دارد؟

سیستم مدیریت فایلینگ | نرم افزار تحت وب | Real State Software | وبتالیک

نرم افزار تحت وب یا Web Based چیست و چه مزیت هایی دارد؟

نرم افزار تحت وب نوع خاصی از نرم افزارهای کلاینت و سرور هستند که روش طراحی و توسعه آنها نسبت به نرم افزارهای ویندوزی مدرن تر می باشد، نرم افزار تحت وب روی کامپیوتر کلاینت نصب نمی شود و یوزر و یا کاربر با استفاده از Browser  های مرسوم مانند (گوگل کروم ، فایرفاکس ، اپرا ، اکسپلورر ) به آن دسترسی پیدا می کنند و از یک هسته پایدار بهره می برند و با تغییر در عملکرد یا آپدیت برای همه کاربران در سطح شبکه جهانی اینترنت تغییر می کند.

سرعت دسترسی به نرم افزار تحت وب یا Web Based از سرعت و عملکرد بسیار بهتر و مطلوب تری برخوردار است و می تواند با استفاده از موبایل، تبلت و لپ تاپ و هر دستگاهی که اجازه باز کردن صفحات اینترنتی را می دهند مانند تلویزیون های هوشمند از قابلیت های آن بهرمند شد .

طراحی و تنوع در روش های طراحی در اینگونه نرم افزارهای بسیار متنوع و مدرن است تا جایی که شرکت های بزرگ نرم افزاری مانند گوگل راه حل هایی برای بهبود بخش UI  وب اپلیکیشن ها یا نرم افزارهای تحت وب ارائه کرده اند که در نسخه های Windows Form  دیده نمی شود.

تفاوت نرم افزار تحت وب و ویندوزی چیست؟

اولین و مهم‌ترین تفاوت سیستم‌های نرم افزار تحت وب و ویندوزی این است که سیستم‌های ویندوزی روی یک سیستم مرکزی نصب می‌شود اما سیستم‌های تحت وب روی وب سرورها اجرا می‌شوند و از طریق اینترنت قابل استفاده هستند.

نرم افزارهای ویندوزی فقط روی سیستمی که روی آن نصب شده قابل دسترس هستند. این در حالی‌ست که سیستم‌های تحت وب روی هر دستگاهی فقط با داشتن اینترنت در دسترس است.

نرم‌افزارهای ویندوزی فقط روی دستگاه‌هایی با سیستم عامل ویندوز قابل استفاده است و روی دستگاه‌هایی با سیستم عامل Mac، Android، Linux و … امکان دسترسی ندارند.

تفاوت تحت وب ابری چیست ؟

سوالی که در ذهن بسیاری از کاربران ایجاد میشود که واقعا چه تفاوتی بین تحت وب ابری وجود دارد ؟ در واقع تحت وب به معنای واقعی یعنی نرم افزاری که با تکنولوژی وب و روی سرور با استفاده از مرورگر قابل استفاده باشد را تحت وب میگویند این نوع نرم افزارها بدون وابستگی به سخت افزار و نرم افزار کلاینت یا کاربر نهایی قابل اجرا شدن در گوشی یا تبلت یا انواع رایانه ها را دارد و با توجه به این ویژگی رشد خوبی در توسعه آنها به وجود آمده است .

اما نرم افزارهای ابری هم مانند تحت وب می باشند اما آن طور که رایج شده است نرم افزارهای ابری با روش متفاوت تری ارائه میشود ، اولا هیچ تفاوتی از نظر ساختاری با تحت وب ندارد و ثانیا روش استفاده آنها متفاوت است یعنی کاربر با عضویت در یک سایت که مثلا حسابداری آنلاین را ارائه می کند در کمتر از 2 دقیقه میتواند نرم افزار خود را تهیه و استقرار کند ، این روش کلیه فرایند خرید هاست و دامنه نگهداری و توسعه را توسط شرکت ارائه دهنده خدمات دریافت میکند و مشتری به صورت اجاره ای و در مدت محدودی با توجه به تعرفه ای که به صورت ماهانه یا سالانه پرداخت می شود از سرویس ابری استفاده میکند.

پس درواقع تفاوتی در تکنولوژی و نحوه پیاده سازی این دو وجود ندارد. جمع بندی به طور کلی از مزیت های تحت وب میتوان به موارد زیر اشاره کرد نرم افزار تحت وب در هر زمان و مکان قابل اجرا و استفاده است امن تر از نرم افزارهای ویندوزی هستند! عدم نیاز به بکاپ گیری دستی و ذخیره در USB Flash و عدم نگهداری اطلاعات در موبایل یا رایانه قابل حمل شرکت تولید کننده سرویس قدم به قدم شما در حال استفاده در اطلاعات حساس و مهم است.

پس همه تلاش خود را برای بهتر ساختار و امن تر کردن آن خواهد کرد همه چیز در یکجا قرار دارد تنها باید در حفظ رمز عبور خود کوشا باشید روزانه از دیتا شما بکاپ گرفته میشود تضمین امنیت و نگهداری دیتا توسط شرکت سرویس دهنده تحت وب تضمین میشود همیشه از آخرین نسخه بدون نیاز به نصب و آپگرید توسط شما به روز میشود نیاز به نصب و دانلود ندارد با یک مرورگر معمولی مانند فایرفاکس یا گوگل کروم از آن استفاده کنید هیچگاه نخواهید پرسید که آیا با دستگاه من سازگاری دارد! در خانه یا در جاده با سرویس به صورت آنلاین کار کنید.

جمع بندی به طور کلی از مزیت های نرم افزار تحت وب میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

  • نرم افزار تحت وب در هر زمان و مکان قابل اجرا و استفاده است
  • امن تر از نرم افزارهای ویندوزی هستند! عدم نیاز به بکاپ گیری دستی و ذخیره در USB Flash و عدم نگهداری اطلاعات در  موبایل یا رایانه قابل حمل
  • شرکت تولید کننده سرویس قدم به قدم شما در حال استفاده در اطلاعات حساس و مهم است پس همه تلاش خود را برای بهتر ساختار و امن تر کردن آن خواهد کرد
  • همه چیز در یکجا قرار دارد تنها باید در حفظ رمز عبور خود کوشا باشید
  • روزانه از دیتا شما بکاپ گرفته میشود
  • تضمین امنیت و نگهداری دیتا توسط شرکت سرویس دهنده تحت وب تضمین میشود
  • همیشه از آخرین نسخه بدون نیاز به نصب و آپگرید توسط شما به روز میشود
  • نیاز به نصب و دانلود ندارد با یک مرورگر معمولی مانند فایرفاکس یا گوگل کروم از آن استفاده کنید
  • هیچگاه نخواهید پرسید که آیا با دستگاه من سازگاری دارد!
  • در خانه یا در جاده با سرویس به صورت آنلاین کار کنید

 

نرم افزار تحت وب تخصصی املاک وبتالیک

بازگشت به لیست